Půjčky pro důchodce a seniory

Upozornění: Ověřte si informace zde uvedené i z jiných dostupných zdrojů. Je možné, že údaje na této stránce již nejsou aktuální.

Rychlé půjčky bez doložení příjmů

Aktualizováno 29.5.2024

Ne každý v dnešní době má stabilní příjem anebo takový příjem, který lze doložit. Banky téměř ve všech případech při žádosti o půjčku kontrolují příjmy žadatele a ten, kdo potřebuje nutně půjčit peníze a nemá stále zaměstnání, u banky zpravidla nepochodí. Naštěstí existuje i nebankovní segment finančního trhu, kde se s dokazováním příjmů takové problémy nedělají a kde lze získat půjčku bez doložení příjmů.

Malé půjčky "před výplatou"

Typickou sférou, kde tento typ půjček najdeme, jsou malé bleskové půjčky, tzv. půjčky před výplatou. Jsou primárně určeny pro ty, kteří daný měsíc nevyšli s výplatou a potřebují si půjčit peníze na krátké období - týden, dva nebo tři, a z další výplaty pak peníze vrátí. Ale pozor - nemusí se jednat jen o výplatu - tyto půjčky jsou ve většině případů uřčeny i nezaměstnaným, ženám na mateřské dovolené, studentům a také důchodcům. Jednoduše proto, že se u těchto půjček nepožaduje prokazování Vašich příjmů.

Půjčky od soukromníků

Další oblastí, kde je možné získat půjčky bez dokladování o příjmech, je soukromá sféra. Půjčky od soukromníků jsou rychlé a velmi dostupné, ale také velmi rizikové. Nezřídka je nutno při žádosti o půjčku podepsat směnku, takže se dlužník v případě nesplacení půjčky může velmi rychle dostat i do exekuce. Nehledě k tomu, že půjčky od soukromých investorů jsou mnohdy zatíženy přímo "lichvářským" úrokem.

Bankovní půjčky pro důchodce

Dobrá zpráva na závěr - v dnešní době už i některé banky začínají poskytovat půjčky bez doložení příjmů, a co se týče bankovních půjček pro důchodce - u mnoha bank je dostačujícím dokladem o příjmech důchodový výměr. Bohužel si banky většinou stanovují určité příjmové hranice a ne každý důchodce tak na bankovní půjčku dosáhne.