Půjčky pro důchodce a seniory

Upozornění: Ověřte si informace zde uvedené i z jiných dostupných zdrojů. Je možné, že údaje na této stránce již nejsou aktuální.

Rychlé půjčky pro důchodce bez registru ihned

11-03-2015

Důchodci mají často velmi limitovaný příjem a není tedy obvykle možné získat půjčku vysoké částky, jelikož měsíční splátky by pak mohly vážně zasáhnout do rozpočtu důchodce i manželského páru v důchodu. Jistě by nebylo rozumné brát si půjčku bez 100% jistoty všech poplatků i sankcí a dalších náležitostí u bankovní či nebankovní firmy. Odborníci na úvěry a půjčky často zájemcům doporučují, aby volili rozumnou výši splátky.

Mohlo by se totiž stát, že kvůli dalším nečekaným výdajům by na splátky neměli peníze a celý problém by mohl končit i exekucí majetku. Půjčky pro důchodce bez registru jsou však jistě možná, zájemce o tyto půjčky by se měl ujistit, že 100% rozumí všem podmínkám, poplatkům a sankcím, které firma může požadovat. Většinou tyto bývají vyjmenované v obchodních podmínkách, úvěrové smlouvě, či jiné smlouvě související s půjčkou.

Důchodce se záznamem v registru dlužníků

Pokud má důchodce záznam v bankovním registru dlužníků BRKI a nebo nebankovním Centrálním registru dlužníků, znamená to, že má nevyrovnaný dluh buď u banky anebo u soukromé firmy. Aby důchodce mohl tento záznam v registru odstranit, je třeba nejdříve požádat o výpis z registru dlužníků, tento je většinou placený a mělo by být možné ho za přiměřenou částku získat. Pokud však důchodce tuší, která firma záznam vložila, anebo mu bylo někým sděleno, že má záznam v registru. Může se zeptat na detaily právě u této firmy. Například v jakém registru, bankovním či nebankovním?

Proč je třeba půjčka bez registru

Ať už má důchodce záznam v tom či onom registru, znamená to pro něho komplikaci v tom, že od bank a také mnohých nebankovních firem nebude moci získat další půjčku. Mnohé firmy totiž kontrolují, zda jejich zájemci o půjčku jsou bez dluhů a v případě nalezení záznamu v registru dlužníků žádosti o půjčku odmítají. Pro tyto firmy představuje půjčka zadluženému klientovi riziko, stejně tak pro klienta taková půjčka představuje zvýšené riziko exekuce.