Půjčky pro důchodce a seniory

Upozornění: Ověřte si informace zde uvedené i z jiných dostupných zdrojů. Je možné, že údaje na této stránce již nejsou aktuální.

Deset pravidel pro půjčky

15-06-2014

Každá půjčka s sebou nese jistá rizika, rozumným přístupem a dodržováním základních pravidel můžeme tato rizika omezit na minimum. Zde uvádíme 10 zásad, na které bychom měli pamatovat u každé půjčky.

  1. Zamyslete se, jestli je půjčka ve Vaší situaci opravdu tím nejlepším řešením a zda si témto způsobem nepřivodíte ještě více problémů.
  2. Dejte si dohoromady více nabídek půjček od více společností a tyto nabídky vzájemně porovnejte. Uvidíte, že se nabídky mohou velmi výrazně lišit.
  3. Poskytovatelé půjček Vás zpravidla lákají na nízký úrok, vy ale srovnávejte hlavně RPSN - to Vám dá daleko lepší představu, kolik vlastně za půjčku nakonec zaplatíte.
  4. Budete chtít půjčku předčacně splatit? Ne vždy to jde bez problémů - zjistěte si o podmínkách předčasného splacení co nejvíc ještě před podpisem smlouvy o půjčce.
  1. Je-li nutné u půjčky nebo úvěru ručit majetkem, dobře zvažte, jaké riziko jste ochotni kvůli půjčeným penězům podstoupit.
  2. Nejdříve se dívejte na nabídky bankovních půjček - ty jsou zpravidla levnější a výhodnější než nebankovní.
  3. Pokud si půjčujete na pořízení auta, bydlení nebo vybavení domácnosti, zajímejte se o půjčky účelové - ty jsou levnější než půjčky na cokoliv.
  4. Půjčka by měla být bez poplatků za vyřízení - pokud jsou poplatky požadovány, může to být indikátorem nesolidního jenání.
  5. Půjčka od známých o ověřených společností bude pravděpodobně méně riziková než půjčka od neznámé firmy nebo soukromníka.
  6. Když si půjčku vezmete, snažte se ji splatit co nejdříve. Zbavíte se tím závazků a tím i možných rizik, které jsou s půjčkou spojená.